לשיחת ייעוץ: 08-6188831 | 058-7878238

a

ליווי אישי לתוצאה מנצחת

עו"ד רוסלן בונדר

מימוש פוליסות ביטוח פרטיות

פוליסות ביטוח פרטיות

מעבר לביטוחים בהם אנו מבוטחים לפי החוק, כמו ביטוח בריאות בסיסי, ביטוח לאומי וביטוח פנסיה, ישנם ביטוחים נוספים בהם אנו יכולים להיות מבוטחים, שמטרתם להתמודד עם מקרים לא צפויים ולהעניק לנו כיסוי ביטוחי רחב יותר גם למקרים אלו.

בין פוליסות ביטוח אלו ניתן למצוא ביטוח חיים, ביטוח דירה, ביטוח בריאות פרטי, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח אובדן כושר עבודה ביטוח סיעודי ועוד ביטוחים נוספים, בהתאם להיצע שקיים בשוק ולפוליסות שרכש המבוטח.

במידה ומבוטח רכש פוליסת ביטוח ולאחר מכן נגרם לו נזק שעשוי להקים זכאות לקבלת פיצוי, יש לברר את התנאים לקבלת הפיצוי ולהגיש את התביעה לחברת הביטוח בהקדם ותוך שלוש שנים, אחרת התביעה תתיישן ולא יהיה ניתן לקבל את הפיצוי בעבור הזכאות.

 

 

ביטוח תאונות אישיות

מדובר בביטוח פרטי שניתן לרכוש באופן עצמאי מחברת הביטוח. ביטוח תאונות אישיות יעניק לכם פיצוי כספי במקרה של מוות, נכות או נזקים אחרים שנגרמו בשל תאונה שקרתה לכם. הפיצויים שניתנים בגין פוליסה זו הם פיצויים שניתן לקבל אותם ללא קשר לפיצויים אחרים, לשירותים או לקצבה שאתם עשויים להיות זכאים לה מביטוח לאומי למשל.

לא כל המבוטחים יודעים זאת, מי שמבוטח בביטוח תאונות אישיות יכול לקבל את הפיצוי אם נגרם לו נזק כתוצאה מנפילה, שריפה או כל אירוע אחר שהוביל לפגיעה בגוף של המבוטח. חלק מהפוליסות גם כוללות פיצוי בגין תאונות שקרו במהלך נסיעה לחו"ל של המבוטח, במידה והוא לא נסע למדינה עוינת, ללא כל קשר להיותו של המבוטח מבוטח בביטוח נסיעות לחו"ל, ובנוסף לביטוח זה.

הפוליסה מאפשרת פיצוי במקרה בו מת המבוטח ואז הפיצי יגיע למוטבים שלו הרשומים בפוליסה, פיצוי במקרה בו נגרם למבוטח נזק שהוביל לנכות, פיצוי בגין אובדן תפקוד או אובדן כושר עבודה זמני, פיצוי עבור כוויות ושברים שנגרמו בעקבות תאונה שהיא לא תאונת דרכים, פיצוי עבור ימי אשפוז בבית החולים ועוד.

חשוב לשים לב שברוב ביטוחי התאונות האישיות, אין פיצוי לפגיעה שנגרמה בעקבות נהיגה ברכב מנועי כמו אופניים חשמליים, קורקינט, או בגין נהיגה בטרקטורון, ביצוע ספורט אתגרי, פיצוי בגין נזק שנגרם בזמן מלחמה או טרור ועוד החרגות נוספות של חברת הביטוח, בהתאם לפוליסה שבה מבוטח המבוטח. ישנן פוליסות שכן מכסות מקרים אלו, אך לעיתים קרובות ידרשו תוספת תשלום ופרמיה גבוהה יותר עבור מקרים אלו.

חשוב להכיר, שכל הילדים עד גיל 18 מבוטחים בביטוח תאונות אישיות באמצעות הרשות המקומית או בית הספר שבו הם לומדים. במידה ונגרם להם נזק, ניתן לתבוע את חברת הביטוח ולקבל פיצוי עבור הנזק שנגרם, גם אם הוא לא נגרם לבית הספר.

חשוב לדעת, שלאחר קרות המקרה הביטוחי או התאונה שגרמה לנזק, יש להגיש את התביעה נגד הביטוח בתוך 3 שנים בלבד ממועד התאונה (יחד עם זאת תמיד יש חריגים ובמקרים מסוימים ניתן להתגבר על מועד ההתיישנות). תביעות שיוגשו במועד מאוחר יותר, סיכוי גדול שלא יתקבלו ולא ניתן יהיה לקבל פיצוי.

על כן, חשוב לפנות לקבל ייעוץ משפטי ועזרה בהקדם, ממי שמנוסה בכך ויודע להתמודד מול חברות הביטוח ויוכל לסייע לכם לקבל את המידע ואת הייעוץ המיטבי ביותר עבורכם. צרו איתנו קשר עוד היום, ומשרדי ישמח לסייע לכם בכל שאלה.

 

 

 

ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא רכיב קבוע שמופיע בקרן הפנסיה או בביטוח המנהלים. המטרה שלו היא להבטיח כי אדם אשר השתנה מצבו הרפואי ומשלב מסוים בחייו לא יכול להמשיך לעבוד ולהתפרנס יותר עקב מצב רפואי זה, יהיה זכאי לקבל קצבה על מנת שיוכל להתקיים.

ישנם מסלולים שונים לביטוח אובדן כושר עבודה, וכל ביטוח פנסיוני מציע מסלול שונה בהתאם לרכיב החיסכון או לרכיב ביטוח השארים, וכל מבוטח רשאי לבחור את המסלול המתאים לו ביותר.

ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן הפנסיה לעומת בביטוח המנהלים וההבדלים בין הביטוחים

יש לשים לב להבדלים השונים בין ביטוח אובדן כושר עבודה שקיים בביטוח המנהלים לבין ביטוח אובדן כושר עבודה שקיים בקרן הפנסיה. ביטוח המנהלים למשל, מכסה בדרך כלל גם מקרים בהם העובד אינו יכול יותר לעבוד במקצוע הספציפי שהוא עובד בו, לעומת קרן הפנסיה, שמכסה רק מקרים בהם העובד איבד את יכולת ההשתכרות שלו באופן מלא, ולא מקרים בהם הוא יוכל להחליף את עבודתו לעבודה אחרת ולהמשיך לעבוד. בנוסף, ישנם הבדלים נוספים בכיסוי מחלות קודמות או לא ומשתנים נוספים שצריך לשים אליהם לב כאשר מבוטחים בביטוח אובדן כושר עבודה.

ביטוחים אלו הם בנוסף לביטוחים להם זכאים העובדים מהביטוח הלאומי, וניתן לקבל קצבאות משני הגופים, במידה וישנה זכאות.

מתלבטים לגבי הזכאות שלכם? לא יודעים אם יש לכם ביטוח מנהלים או קרן פנסיה? יש לכם שאלות בנוגע לאובדן כושר עבודה? צרו איתנו קשר, וצוות המשרד שלנו ישמח לסייע לכם בכל שאלה.

 

ביטוח סיעודי פרטי

כיום, מציעות קופות החולים ביטוח סיעודי המאפשר תמיכה באדם במקרים בהם הוא הופך לסיעודי וזכאי להחזרים בעבור הוצאות התמיכה בו.

בנוסף, עד שנת 2019, הציעו גם חברות הביטוח הפרטיות ביטוחים סיעודיים, אך מאז הפסיקו לשווק אותם וכיום ניתן להיות מבוטחים בביטוחים סיעודיים רק דרך קופות החולים בביטוח סיעודי משלים לביטוח הבריאות הבסיסי שלכם. הפוליסות שנרכשו בעבר עדיין תקפות, וניתן לתבוע את חברות הביטוח במקרים בהם נגרם לאדם מצב סיעודי, במידה ופוליסת הביטוח הפרטית שלו עדיין בתוקף.

לחברות הביטוח ישנם תנאים שונים ומגבלות שונות כדי לאפשר את מימוש הפוליסה, כך שיכול להיווצר מצב שבו על אף שאדם אחד הוכר כסיעודי בגוף אחד, למשל בביטוח הלאומי, הוא עדיין יכול לא להיות מוכר כסיעודי בחברת הביטוח. במקרים כאלה, יהיה זכאי אותו אדם לפיצוי רק מהמוסד לביטוח לאומי, שכן הוא הגוף שהכיר בהיותו סיעודי, ולא מחברת הביטוח הפרטי.

גם במקרים כאלו, יש להקפיד להגיש את התביעה לחברת הביטוח בתוך שלוש שנים מהמועד בו אדם הפך לסיעודי. תביעות שיוגשו לאחר מועד זה, ככל הנראה לא יתקבלו על ידי חברת הביטוח.

יש לכם פוליסת ביטוח פרטית? זקוקים לעזרה? רוצים להתייעץ בנוגע לזכויות שלכם? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר באמצעות כל אחד מהאמצעים העומדים לרשותכם לאתר, וצוות המשרד שלנו ישמח לסייע לכם ולהוביל אתכם עד למיצוי הזכויות שלכם. 

 

 

ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא חוזה שנחתם בין הלקוח לבין חברת הביטוח, שמאפשר למשפחתו, לאלו שתלויים בו או לגופים אחרים (כמו הבנק למשל), לקבל פיצוי במקרה שבו נגרם לאותו מבוטח נזק חמור, ובעיקר במקרים של מוות בטרם עת.

כאשר אדם מבוטח בפוליסת ביטוח חיים, המוטבים בפוליסה זכאים לקבל סכום כסף כפיצוי בהתאם לסכום הקבוע בפוליסה, בין אם כסכום חד פעמי כולל ובין אם כקצבה חודשית לתקופה מסוימת.

ביטוח חיים וביטוח משכנתא

לעיתים קרובות, כאשר אדם יפנה לקבל הלוואה לרכישת דירה מהבנק (משכנתא), הוא יידרש מהבנק לבטח את עצמו בביטוח חיים. הבנק דורש זאת על מנת להבטיח את זכאותו לקבלת כספי ההלוואה גם במידה ואותו אדם ימות לפני שהספיק לשלם את הסכום שלווה.

במידה וביטוח החיים מבטח רק את המשכנתא, הכסף כולו ילך לבנק במטרה לכסות את החזר ההלוואה. במידה וביטוח החיים בפוליסה גבוה יותר, המוטבים של אותו אדם שנפטר (אשתו, ילדיו, או הזכאים על פי חוק או הרשומים בפוליסת הביטוח כמוטבים) עשויים להיות זכאים ליתרת הסכום.

זקוקים לעזרה בנוגע לגביית הסכומים המגיעים לכם לפי חוזה עליו חתמתם מול חברת הביטוח? רוצים להתייעץ לגבי זכאותכם לקבלת קצבה? יש לכם כל שאלה בנושא ביטוח חיים או ביטוח משכנתא? מוזמנים לפנות למשרדנו בכל שאלה ואנו נשמח לסייע לכם למצות את הזכויות המגיעות לכם.

בדקו את הסיכויים לקבל פיצוי כספי

pu_pic1

בדקו את הסיכויים לקבל פיצוי כספי

להתייעצות ראשונית ללא עלות צרו קשר
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

בדקו את הסיכויים לקבל פיצוי כספי