לשיחת ייעוץ: 08-6188831 | 058-7878238

a

ליווי אישי לתוצאה מנצחת

עו"ד רוסלן בונדר

עורך דין תאונות עבודה

תאונות עבודה מתייחסות לנזקים שיכולים להיגרם לנו בזמן העבודה, עקב העבודה ואפילו בדרך לעבודה או בחזרה ממנה.

לא כולם מכירים זאת, אבל כל העובדים המועסקים בישראל, ואפילו העובדים הזרים, נחשבים ככאלו המבוטחים בביטוח נפגעי עבודה. ביטוח נפגעי עבודה עשוי להעניק זכאות לדמי פגיעה, לטיפול רפואי חינם ואף לזכויות נוספות כמו מענקי נכות לעובד שנפגע, בהתאם לחומרת הפגיעה שלו.

יכול להיות שנפגעתם בעבודה, שמגיע לכם פיצוי ואתם אפילו לא יודעים זאת!

 

 

 

מקרים שמוכרים כתאונת עבודה

תאונת דרכים, נפילה או פציעה שנגרמה לעובד בדרך לעבודה או בדרך חזרה ממנה – תאונה שנגרמה לעובד בדרך לעבודה או בדרך חזרה ממנה, כמו למשל תאונת דרכים, נפילה, פציעה, החלקה עשויות להיות מוכרות כתאונות עבודה, כל עוד אלו קרו בדרך המקובלת של ההגעה לעבודה או החזרה ממנה.

הדרך המקובלת של הגעה לעבודה או החזרה ממנה – הכוונה היא, שכל עוד העובד היה בדרכו לעבודה או בדרך חזרה ממנה ולא סטה מדרכו המקובלת סטייה של ממש שלא לצרכי עבודה.

הורדת הילדים בגן בדרך לעבודה לא תיחשב כסטייה מהדרך המקובלת, ובמידה ונגרמה לכם תאונה במצב כזה, למשל תאונת דרכים שנגרמה בזמן שהורדתם את הילדים בגן או בבית הספר, היא עשויה להיות מוכרת כתאונת עבודה.

 

ויש עוד מקרים רבים נוספים.

אש, שריפה או מפגע בטיחותי במקום העבודה – מפגע בטיחותי או אירוע בטיחותי שקרו במקום העבודה וגרמו נזק לעובד, אם מדובר באירוע שנגרם במהלך העבודה וגם אם לא נגרם עקב העבודה.

שריפה או שיפוצים – כאשר פורצת שריפה, או כאשר יש שיפוצים במקום העבודה והעובד נפגע כתוצאה מכך, הדבר עשוי להיחשב כתאונת עבודה.

אירוע שלא נגרם עקב העבודה – אם התפקיד של העובד הוא להפעיל מכונה במפעל, גם במצב שבו התאונה קרתה לא בזמן שהעובד הפעיל את המכונה, כמו למשל אם החליק בזמן ההליכה לשירותים או להפסקת הצהריים שלו, אבל התאונה כן קרתה במקום העבודה עצמו ובמהלך שעות העבודה, הדבר עשוי להיחשב כתאונת עבודה.

יציאה מהעבודה באמצע היום שמאושרת על ידי המעסיק – גם כאשר יוצאים להפסקת צהרים שמאושרת על ידי המעסיק, ונגרם לעובד נזק במסעדה, בדרך אליה או בדרך חזרה ממנה לעבודה, הדבר עשוי להיחשב כתאונת עבודה.

הצלת גוף או רכוש בזמן העבודה – גם כאשר עובד מנסה להציל גוף או רכוש או מנסה למנוע נזק לגוף או לרכוש ונפגע, הדבר עשוי להיות מוכר כתאונת עבודה.

אירוע חריג – אירוע מוחי או אירוע לבבי שנגרם כתוצאה ישירה מאירוע חריף, חד פעמי וחריג בעבודה, או שקשור לעבודה, אשר אירע בסמוך לאותו אירוע מוחי או לבבי.

כאשר עובד מנהל ויכוח סוער ובלתי רגיל עם לקוח שחייב לו אלפי שקלים במשך שנים, אם כתוצאה מאותו ויכוח לקה העובד באירוע שכזה, ניתן להכיר באירוע כתאונת עבודה.

לעומת זאת, נקבע כי מי שעוסק בעבודה מלחיצה מטיבה או שעובד באופן קבוע בסביבה מלחיצה וחווה מתח נפשי באופן קבוע ומתמשך, לא יוכר כנפגע תאונות עבודה במקרה כזה.

 

 

 

מה עליך לעשות אם נפגעת בתאונת עבודה?

  1. לפנות לקבלת טיפול רפואי. במידה ומדובר בטיפול רפואי דחוף, ניתן לקבל אותו בכל קופת חולים, מגן דוד אדום, בית חולים או מרפאה לרפואה דחופה שנמצאים בסמוך למקום הפגיעה. לאחר מכן, המשך הטיפול הרפואי יכול להינתן רק בקופת החולים שבה מבוטח הנפגע.

במידה ונדרש אמבולנס, קופת החולים תממן זאת.

  1. לדווח על התאונה למעסיק שלכם. המעסיק מחויב לדווח לביטוח לאומי אודות הפגיעה שלכם.
  2. ראיות – לצלם את מקום התאונה ואת הנזק, לבדוק אם היו עדים לתאונה ולרשום את פרטי ההתקשרות שלהם במידה ואפשר.

גם במידה והייתם מעורבים בתאונת דרכים מסוג פגע וברח, אתם זכאים לקבל פיצוי עבור הנזקים שנגרמו לכם.

  1. לשמור קבלות עבור כל הוצאה כספית שלכם, כולל ביקורים אצל רופאים, תשלום בעבור תרופות, מוניות ועוד.

נפגעתם בתאונה ואתם לא בטוחים אם מדובר בתאונת עבודה? רוצים להתייעץ לגבי הזכויות שמגיעות לכם? רוצים לקבל פיצוי עבור תאונת העבודה שנגרמה לכם?

 

עורך דין תאונות עבודה

בשנים האחרונות אנו רואים עלייה במודעות בכל הקשור לתאונות עבודה, אלפי ישראלים החליטו לדרוש את מה שמגיע להם ולנצל את כל הזכויות שלהם כחוק כתוצאה מתאונות שנגרמו בזמן העבודה. כיום אנו רואים מגוון רחב של תאונות הנגרמות בזמן העבודה החל מתאונות דרכים, פציעות בדרגות חומרה שונות, נפילות, קטיעת איברים, מיכון ליקוי, תאונה כתוצאה מהרמת חפצים כבדים ועוד מגוון רחב של תאונות עבודה שונות. משרד עו"ד רוסלן בונדר מתמחה בתיקי תאונות עבודה וליווה בהצלחה במרוצת השנים מאות תיקים.

 

החשיבות בעבודה עם עורך דין מומחה לתאונות עבודה

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של עורכי דין. יחד עם זאת אנשים רבים תוהים איך ניתן למצוא את עורך הדין הטוב ביותר עבורם. כאשר אנחנו מדברים על תיקי תאונות עבודה אנו מדברים על תיקים מורכבים אשר דורשים מיומנות, ידע ומקצועיות בתחום. לא כל עורך דין ידע איך לגשת למלאכה בצורה נכונה. לצורך העניין עורך דין המתמחה בדיני עבודה ו/או במקרקעין לאו דווקא ידע איך לגשת אל תיקי תאונות עבודה. לכן אנו נרצה לעבוד אך ורק עם עורך דין ו/או משרד אשר מתמחה בתאונות עבודה וזהו העיסוק העיקרי של אותו משרד. כך נוכל להבטיח שהתיק שלנו ינוהל בצורה מקצועית, יצירתית ותוך כדי עבודה ללא לאות למיצוי כל האינטרסים שלנו.

 

עו"ד תאונות עבודה: מי מבוטח בביטוח נפגעי עבודה?

כיום אנו למדים כי המוסד לביטוח לאומי מכסה פגיעות של תאונות עבודה באמצעות ביטוח נפגעי עבודה לכל אדם אשר משלם ו/או משולם עבורו ביטוח לאומי מדי חודש כחוק. אין זה משנה אם מדובר בשכיר אשר מקום העבודה משלם עבורו או שמא עצמאי אשר מפריש את תשלומי הביטוח הלאומי בעצמו. הלכה למעשה גם שכירים וגם עצמאים נכללים תחת ביטוח נפגעי עבודה. יחד עם זאת אנו ממליצים לכם לדבר עם משרד עורכי דין המתמחה בתחום אשר יעזור לכם למצות את כל הזכויות שלכם בצורה נכונה ומקצועית.

 

עברתי תאונה בעבודה – מה עליי לעשות?

בהנחה ועברת תאונה בעבודה בראש ובראשונה אנו ממליצים לכם לפנות אל גורם רפואי מקצועי לצד פנייה מיידית אל עורך דין המתמחה בדיני תאונות עבודה אשר ינחה אתכם איך להמשיך. כמו כן יש לעדכן בצורה מיידית את המעביד על התאונה בהנחה ואיננו נכח במקום על מנת לשמור על הזכויות שלכם בעקבות התאונה שנגרמה בעבודה. כמו כן ישנם מספר פרטים ופעולות אותן תצטרכו לנקוט על מנת להפוך את הליך התביעה לאיכותי ומפורט יותר לכן ישנה חשיבות בפנייה מהירה אל משרד עורכי דין.

 

תביעות תאונות עבודה – משרד עו"ד רוסלן בונדר

משרד עו"ד רוסלן בונדר נחשב אחד מן המשרדים המתמחים והמובילים בעולם תביעות תאונות עבודה, המשרד מנוהל על ידי עו"ד רוסלן בונדר בעל תואר ראשון ושני במשפטים, חבר בלשכת עורכי הדין ובוגר מגוון רחב של קורסים יוקרתיים והשתלמויות בנושא נזקי גוף וליטיגציה מעשית של הגופים המובילים בארץ. במרוצת השנים המשרד הוביל מאות תיקים שונים כל הדרך להצלחה תוך כדי מיצוי זכויותיהם של קהל לקוחותיו. המשרד מלווה את קהל לקוחותיו בבתי המשפט, בתי הדין השונות ובביטוח לאומי.

המשרד מלווה את קהל לקוחותיו כל הדרך לקבלת פיצוי בגין אובדן כושר עבודה מביטוח לאומי ו/או מביטוח פוליסות פרטיות, תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי, השגת פטור ממס הכנסה, פוליסת תאונות אישיות ועוד מגוון רחב של נושאים. אנו מזמינים אתכם להצטרף אל אלפי לקוחות אשר בחרו נכון במרוצת השנים והחליטו לעבוד יחד עם משרדו של עו"ד רוסלן בונדר.

המשרד מזמין אתכם לקבל ייעוץ אישי באדיבות וסבלנות וללא שום התחייבות מצידכם – זה הזמן שלכם להבטיח את הזכויות שלכם, זה הזמן לבחור משרד עורכי דין רוסלן בונדר.

 

מתי תאונת דרכים נחשבת לתאונת עבודה?

תאונות עבודה יכולות להתרחש במסגרות שונות ולהיות מעורבות בסוגים שונים של כלי רכב. עם זאת, קביעה האם תאונת עבודה בה מעורב רכב נחשבת אך ורק תאונת עבודה או גם תאונת דרכים יכולה להיות עניין מורכב. הבנת ההבחנה היא חיונית, מכיוון שהיא עשויה להשפיע על ההיבטים המשפטיים והביטוחיים של האירוע. במאמר זה נבחן את הגורמים הקובעים מתי תאונת עבודה נחשבת גם לתאונת דרכים ונשפוך אור על השלכות הקביעה על העובדים והמעסיקים.

 

הגדרת תאונות עבודה ותאונות דרכים:

תאונת עבודה מתייחסת בדרך כלל לאירוע המתרחש בזמן שעובד מבצע את תפקידו. זה יכול להיות כרוך בסוגים שונים של תאונות, כמו החלקות, נפילות, תקלות בציוד או תקריות הקשורות לרכב.

מצד שני, תאונת דרכים כוללת בדרך כלל התנגשויות או תקריות המתרחשות בעת הפעלת רכב בכבישים ציבוריים.

 

מתי תאונת עבודה הופכת לתאונת דרכים?

*נסיעות הקשורות לעבודה: באם עובד היה מעורב בתאונת דרכים בעת נסיעה למטרות עבודה, כגון ביצוע משלוחים, השתתפות בפגישות או ביצוע כל משימות הקשורות לעבודה, התאונה נחשבת בדרך כלל גם לתאונת עבודה וגם לתאונת דרכים. המשמעות היא שהעובד עשוי להיות זכאי לפיצוי כספי הן מהביטוח הלאומי והן מפוליסת ביטוח חובה.

*נסיעה מהבית לעבודה ומהעבודה לבית: תאונות המתרחשות במהלך הנסיעה הקבועה של עובד לעבודה וממנה יכולות להחשב  לתאונות עבודה. זאת באם המעסיק מספק את הרכב לנסיעה, מחזיר הוצאות נסיעה, או דורש מהעובד להשתמש ברכבו האישי למטרות הקשורות לעבודה במהלך הנסיעה. במצבים אלו, האירוע עשוי להיות מסווג הן כתאונת עבודה והן כתאונת דרכים, בהתאם לנסיבות הספציפיות.

סיכום:

הקביעה האם תאונת עבודה בה מעורב רכב היא אך ורק תאונת עבודה או גם תאונת דרכים תלויה בגורמים שונים, לרבות אופי האירוע, מטרת הנסיעה ומעורבות המעסיק. הבנת האבחנה הזו חיונית לעובדים כדי להגן על זכויותיהם ולבקש פיצוי הולם. חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים וביטוח לאומי.

עורך דין רוסלן בונדר מומחה בתחום ומטפל בתביעות מסוג זה כבר שנים רבות.

באם הייתם מעורבים בתאונת דרכים בדרך לעבודה או ממנה צרו קשר ונשמח לסייע לכם למיצויי כלל זכויותיכם. 

 

 

בדקו את הסיכויים לקבל פיצוי כספי

pu_pic1

בדקו את הסיכויים לקבל פיצוי כספי

להתייעצות ראשונית ללא עלות צרו קשר
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

בדקו את הסיכויים לקבל פיצוי כספי