לשיחת ייעוץ: 08-6188831 | 058-7878238

a

ליווי אישי לתוצאה מנצחת

עו"ד רוסלן בונדר

רשלנות רפואית במהלך ההיריון

הריון הוא אחד השלבים המרגשים ביותר בחיים של כל זוג. הליך ההריון מלווה בהתרגשות ובציפייה גדולה, אך גם עשוי להיות מלחיץ ומלווה בדאגות ובחששות רבים. מרבית הזוגות ההריוניים הם לא רופאים או אנשי מקצוע רפואיים, דבר שמאלץ אותם לסמוך על הצוות הרפואי שיעניק את הטיפול הנכון, המסור והמקצועי ביותר.

לצערנו, מסיבות שאינן תלויות בזוגות ההורים, ישנם מקרים בהם מתרחשת רשלנות רפואית/מקצועית באבחון התוצאות, הבדיקות או הליך המעקב הרפואי אחר ההריון, שלעיתים עשויה להוביל לנזק לאם ההריונית או לילד.

רשלנות רפואית היא הגדרה רחבה מאוד הכוללת מקרים בהם נגרם נזק למטופל כתוצאה מהתרשלות של גורם רפואי או כתוצאה מכך שאותו גורם רפואי לא פעל לפי הנהלים או הסטנדרט הרפואי שהיה צריל לפעול לפיו במקרה מסוים. בהתקיים רשלנות רפואית, המטופל עצמו, הוריו או האפוטרופוסים שלו, זכאים להגיש תביעה בגין אותה רשלנות ולקבל עבורה ועבור הנזק שנגרם פיצוי כספי.

רשלנות רפואית בהיריון

רשלנות רפואית היא לא עניין שקל להוכיח. מדובר במקרים מורכבים שדורשים עבודה רבה ומעורבות של גורמים מקצועיים ורפואיים. הליך תביעה ברשלנות רפואית, אשר מוגש לבית משפט, חייב להיות מגובה בחוות דעת של רופאים מומחים, המעידים על כך שחבריהם למקצוע התרשלו. מקרי רשלנות רפואית בהם הניזוק זכאי לפיצוי, תורמים ליצירת נהלים חדשים במערכת הבריאות ולשיפור פני הרפואה בישראל.

כדי להגיש תביעה ברשלנות רפואית, בשלב הראשון על הנפגע לפנות לעו"ד מקצועי, מיומן ועתיר ניסיון בהגשת תביעות מהסוג הנ"ל ומחזיק ביכולת להתמודד עם תיקים מורכבים מעין אלו. בשלב השני, העו"ד יפנה את הנפגע לאיסוף החומר הרפואי המלא ויסייע בלהבין האם קיימת עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית.

בשלב השלישי, לפני הגשת התביעה ועם תום איסוף החומר הרפואי, העו"ד יפנה את הנפגע להתייעצות עם מומחה בתחום הרפואי שנגרם בו נזק כתוצאה מהרשלנות, וככל שאכן הייתה רשלנות, יכתוב המומחה חוות דעת מקצועית אשר תוגש יחד עם התביעה לבית המשפט.

שימו לב שמדובר בעניינים רפואיים מורכבים הדורשים מיומנות מקצועית הן משפטית והן רפואית. אמנם עורך הדין שמלווה אתכם בתיק לא צריך להיות רופא, אולם עליו להכיר היטב את תחומי הרפואה הרלוונטיים למקרה הרשלנות, להכיר את החקיקה ואת נהלי משרד הבריאות הרלוונטיים למקרה ולדעת להפנות אתכם למומחה הרפואי המתאים.

מרגישים שהליך רפואי מסויים שעברתם הוביל לרשלנות רפואית ונגרם לכם נזק? אתם מוזמנים לפנות למשרדנו בכל עת ובאמצעות כל אחת מדרכי יצירת הקשר שמופיעות באתר. מיותר לציין אך נציין בכל זאת, כי הסודיות שלכם מובטחת ואנו נשמור על הדיסקרטיות של המידע הרפואי והסיפור האישי שלכם.

אנו כאן כדי ללוות אתכם מתוך הבנה כי מדובר בעניין מורכב ומשמעותי שלא לכל משפחה קל להתמודד עמו, ואנו מבטיחים להיות כאן בשבילכם לאורך כל ההליך עד קבלת הפיצוי שאתם זכאים לו.

בדקו את הסיכויים לקבל פיצוי כספי

בדקו את הסיכויים לקבל פיצוי כספי